Piotr Walczak autor bajek dla dzieci

Doskonale pamiętam sytuację sprzed ponad 30 lat, gdy Babcia opowiadała mi bajkę o wielkiej rybie, która nie mieściła się w stawie. Moja wyobraźnia pracowała wówczas na pełnych obrotach. Nie było wtedy komputerów, Internetu ani licznych kanałów telewizyjnych dla dzieci typu MiniMini czy Cartoon Network. Można było tylko liczyć na kilkunastominutową wieczorynkę na pierwszym programie lub… na bajkę przeczytaną lub opowiedzianą przez Babcię.

Bajki do czytania rozwijają wyobraźnię dziecka, skłaniają do zadawania pytań i rozbudzają ciekawość świata. Dzieci mogą teraz oglądać setki bajek i historii na setkach kanałów TV, w Internecie czy na DVD. Pomimo tego warto od czasu do czasu siąść z dzieckiem i po prostu mu poczytać. Będzie to z korzyścią dla dziecka i dla rodzica.

Właśnie dlatego powstała strona Edukacyjne bajki do czytania. Znajdziecie tu autorskie historie, opowiadania, legendy i bajki dla dzieci. Nie ma określonej kategorii wiekowej dla moich opowiadań. Jedne bajki są odpowiednie dla przedszkolaków, drugie dla dzieci z podstawówki, a znajdą się pewnie i opowiadania dla młodzieży. Są bajki dla dziewczynek i historie dla chłopców. Większość bajek ma jakiś mniejszy lub większy charakter edukacyjny.

W serwisie jest także dział z autorskimi materiałami edukacyjnymi z różnych dziedzin do druku, kalendarze, kolorowanki i gry planszowe.

Wszystkie materiały chronione są prawami autorskimi (za wyjątkiem popularnych rymowanek i wierszyków). Korzystanie z materiałów na tej stronie określone jest w Regulaminie.

A co do bajki o rybie, która nie mieściła się w stawie? Kiedyś też Wam ją opowiem 🙂

Przyjemnego korzystania z serwisu 🙂
Piotr P. Walczak