O bajkach do czytania

Piotr Walczak, bajkidoczytania.plDoskonale pamiętam sytuację sprzed ponad 30 lat, gdy Babcia opowiadała mi bajkę o wielkiej rybie, która nie mieściła się w stawie… Moja wyobraźnia pracowała wówczas na pełnych obrotach. Nie było wtedy komputerów, Internetu ani licznych kanałów telewizyjnych dla dzieci typu MiniMini czy Cartoon Network. Można było tylko liczyć na kilkunastominutową wieczorynkę na pierwszym programie lub… na bajkę przeczytaną lub opowiedzianą przez Babcię.

Bajki do czytania rozwijają wyobraźnię dziecka, skłaniają do zadawania pytań i rozbudzają ciekawość świata. Dzieci mogą teraz oglądać setki bajek i historii na setkach kanałów TV, w Internecie czy na DVD. Pomimo tego warto od czasu do czasu siąść z dzieckiem i po prostu mu poczytać. Będzie to z korzyścią dla dziecka i dla rodzica.

Właśnie dlatego powstała strona Edukacyjne bajki do czytania. Znajdziecie tu autorskie historie, opowiadania, legendy i bajki dla dzieci. Nie ma określonej kategorii wiekowej dla moich opowiadań. Jedne bajki są odpowiednie dla przedszkolaków, drugie dla dzieci z podstawówki, a znajdą się pewnie i opowiadania dla młodzieży. Są bajki dla dziewczynek i historie dla chłopców. Jest więc bajka o Świętym Mikołaju i bajka o królewnie. Jest bajka o syrenie, opowiadanie o Yeti i spotkanie z afrykańskimi zwierzętami. Większość bajek ma jakiś mniejszy lub większy charakter edukacyjny.

W serwisie publikowane są również wiersze dla dzieci. Ciekawym dodatkiem do strony są różnego rodzaju gry planszowe do druku oraz materiały edukacyjne które uzupełniają główną tematykę Bajek do czytania. Zarówno opowieści jak i planszówek nie ma jeszcze zbyt wiele ale z czasem będzie ich przybywać.

A co do bajki o rybie, która nie mieściła się w stawie… Kiedyś też Wam ją opowiem :)

Przyjemnego czytania!
Piotr Walczak