Kalendarze dla dzieci do druku

Kalendarze dla dzieci do wydrukowaniaJeżeli szukasz darmowych kalendarzy do wydruku dla dzieci to dobrze trafiłeś. Na bajkidoczytania.pl znajdziesz wzory kalendarzy w formacie pdf, które będziesz mógł wydrukować w znakomitej jakości. Dzięki temu Twoje dzieci będą mogły rozpocząć naukę poruszania się po kalendarzu i będą mogły uczyć się planowania.

Dzieciaki bez przerwy pytają, kiedy rozpoczną się wakacje, kiedy pojadą do parku rozrywki albo kiedy przyjdzie Święty Mikołaj... Dzięki swojemu kalendarzowi będą mogły zaznaczać ważne dla nich daty np. pierwszy dzień w szkole, początek wakacji, imieniny, urodziny, wizytę u dentysty, test w szkole czy wyjazd na wycieczkę...

W sieci znaleźć można trochę kalendarzy ale nie wszystkie nadają się dla dzieci. Niektóre są dla nich po prostu nudne, a inne zbyt skomplikowane. Nasze kalendarze zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach. Po wydrukowaniu, dziecko może je pokolorować, samemu wpisać dni miesiąca lub ozdobić swoimi rysunkami. Najlepsze dla dzieci będą kalendarze miesięczne. Jedna strona A4, a na niej cały miesiąc.

Wydrukuj kalendarz dla dziecka - to ciekawe!

Kalendarze dla dzieci mogą dostarczyć wiele zabawy i dużo nauczyć. Zazwyczaj zrobione są tak, że nie wyglądają nudno i na tyle prosto, że mogą być dodatkowo ozdabiane przez dzieci, dzięki czemu będą to ich osobiste kalendarze. Prowadzenie kalendarza jest przydatne dla dzieci w każdym wieku:

  1. Nauka samoorganizacji - poprzez zaznaczanie w kalendarzu ważnych dat, dzieci od małego uczą się organizacji i nie przegapią ważnych wydarzeń w przyszłości.
  2. Nabywanie umiejętności manualnych - dziecko, dostając pusty kalendarz, może go samo wypełnić, pokolorować kredkami i ozdobić swoimi rysunkami.
  3. Rozwijanie własnego stylu i kreatywności - nigdy nie wiadomo, czy tak prosta rzecz jak ozdabianie własnego kalendarza nie stanie się początkiem kariery drugiego Vincenta van Gogha...
  4. Poczucie znaczenia - dziecko, mając swój osobisty kalendarz poczuje, że jest traktowane poważnie. Może zaznaczać w nim istotne dla siebie daty. Może w pewnym sensie podejmować własne decyzje. Podobnie wygląda pierwsza jazda na rowerze bez bocznych kółek. Co za wspaniałe uczucie!

Zaglądajcie tu co jakiś czas! Miłej zabawy z kalendarzami :)