Planeta Bajek. Rozdział 10. Zakończenie

Rozdział 10. Zakończenie

Dzieciom został do skompletowania ostatni element. Czwarty element należało przywieźć z Planety Ziemi. Gdy znaleźli się na orbicie, długo wpatrywali się w błękit oceanów, białe smugi chmur i różne kolory kontynentów.

- To najpiękniejsza planeta jaką w życiu widziałam ? powiedziała Marta, a Romek całkowicie się z nią zgadzał.

Wylądowali na jakiejś polanie, gdzieś na północy Europy. Poszli w stronę lasu i nie szukali zbyt długo. Pod rozłożystym dębem przykucnęli obok leżącego w trawie kiełkującego żołędzia. Uczepił się już małym korzonkiem piasku, a górą wypuścił zielony pęd z którego rozwinął się pierwszy zielony listek. Romek wziął go delikatnie w ręce i umieścił w butelce.

- Element Ziemi - powiedzieli oboje.

Podróż z Ziemi na Planetę Bajek przebiegła bez żadnych problemów. Pokonali rakietą tę samą drogę, wylądowali wśród szarych postaci z bajek, przepłynęli łódką przez Jezioro bez Dna i dotarli do Drzewa Wyobraźni. W końcu znaleźli się w Sali Tworzenia w której czekała na nich Mysz Ryż a Kysz.

Marta z Romkiem uroczyście wyciągali butelki z plecaków. Wkrótce Cztery Elementy znalazły się przed opiekunem Drzewa Wyobraźni. Mysz Ryż a Kysz uważnie przyglądała się każdej butelce i w zadumie kiwała głową. Potem spojrzała na dzieci i zdało im się, że w jej czarnych oczach błyszczą dwie, wielkie, rozedrgane gwiazdy.

- Połóżcie butelki we wnękach - poprosiła.

Kiedy dzieci umieściły czwartą butelkę w odpowiedniej wnęce, wszystkie cztery naczynia pojaśniały błękitnym blaskiem a sala wypełniła się magiczną poświatą. Z butelek zaczęły powoli wypływać soki, które trafiały wprost do korzeni Drzewa Wyobraźni. Kiedy tylko wyszli z wnętrza drzewa, poczuli intensywny zapach kwiatów. Drzewo Wyobraźni zakwitło. Mysz Ryż a Kysz odprowadziła dzieci na brzeg wysepki.

- Dziękuję wam w imieniu wszystkich mieszkańców Planety Bajek. Myślę, że wyświadczyliście też przysługę wszystkim dzieciom na Ziemi.

- Och, my po prostu bardzo lubimy bajki, każde dziecko na naszym miejscu zrobiłoby to samo - powiedział skromnie Romek a Marta pogłaskała Mysz Ryż a Kysz na pożegnanie.

Już mieli wsiadać do łodzi kiedy na niebie pojawiły się dwa skrzydlate smoki, które wkrótce usiadły tuż przy całej trójce.

- To taka mała atrakcja na zakończenie waszej wizyty na Planecie Bajek - uśmiechnęła się Mysz Ryż a Kysz.

Dzieci wsiadły na smoki i już po chwili szybowały uczepione ich grzbietów. Smoki zrobiły kilka kółek nad Jeziorem Bez Dna, po czym wylądowały w pobliżu rakiety. Tutaj przywitał ich Hrabia Don Zielonomicokolwiek, który był bardziej zielony niż kiedykolwiek.

- Ehhkheh, szanowni państwo, to dla mnie nieopisany zaszczyt, nieopisany... - zaczął się plątać a potem zwyczajnie się rozpłakał.

Kolorowy tłum krasnoludków, gnomów, zakutych w zbroje rycerzy, dam dworu, wróżek, elfów, zwierząt, ptaków, gryfów, jednorożców, smoków i tym podobnych bajkowych postaci zaczął wiwatować i krzyczeć z radości na cześć Romka i Marty. Nawet Czerwony Kapturek podskakiwał radośnie bo jego chusteczka znowu była czerwona.

Hrabia don Zielonomicokolwiek zaprosił Romka i Martę do rakiety. Byli tak bardzo zmęczeni tymi wszystkimi przygodami, że zaraz po starcie zwyczajnie zasnęli. Spali tak przez całą podróż na Ziemię i do dzisiaj trudno im powiedzieć jak to się stało, że rano obudzili się w swoich łóżkach. W dodatku nie w domu wuja Astronoma a w ich własnym.

Rozejrzeli się po pokoju rozespani i zaskoczeni. Marta położyła rękę na ramieniu Romka i skinęła głową na półkę. Półka uginała się od książek z bajkami.

K O N I E C

Piotr Walczak autor bajkiMam nadzieję, że bajka Ci się spodobała :) Zapraszam do czytania innych opowieści z tej strony. Jeśli chcesz dorzucić cegiełkę do jej rozwoju, możesz kupić moją książkę "Herbus Poziomka" w wersji drukowanej lub jako e-book. Podobno warto ;)

Pozdrawiam, Piotr Walczak

Tak Piotrze, kupuję!


Pobierz bajkę w pdf do druku

Komentarze

moje wrazenia n.t.Planety BajekR

Super bajka!przeczytałam sama z żywym zainteresowaniem, jutro przeczytam dzieciom.Napisana ciekawie,barwnym językiem i z mądrym przesłaniem.Polecam!

Planeta Bajek

Świetna bajka. Czytałam synkowi ja wieczorami do poduchy Bardzo nam się podobala Prosimy o więcej

Planeta bajek

Bajka się strasznie podobała mojej 5 letniej córce.

Bardzo przyjemna bajka, synek

Bardzo przyjemna bajka, synek byl bardzo zainteresowany, zapamietal postacie i przezywal ich przygody :)

Planeta bajek

Moje blizniaki maja 10 lat były w niebo wziete bardzo fajna bajka

Fantastyczna bajka! Mojej

Fantastyczna bajka! Mojej córeczce bardzo sie podobała i codziennie czekała na kolejny rozdział.

piękna!

Wspaniała przygoda która można przeżyć wraz z głównymi bohaterami. Moja córka była zaciekawiona i nie mogła doczekać się każdego kolejnego rozdziału. Ja też.

:)

Dziękuję, cieszę się, że bajka dostarczyła Wam wiele pozytywnych emocji :) Pozdrawiam!

Cudowna bajka ! Syn

Cudowna bajka ! Syn zachwycony napewno będziemy do niej wracać

:)

To super! Dziękuję, pozdrawiam :)

Piekna bajka ;) sama czytałam

Piekna bajka ;) sama czytałam z zaciekawieniem, wszystko przeczytane na raty bo synek maks po dwóch bajkach zasypiał :)

:)

Miło to czytać, dziękuję i pozdrawiam :)

:-)

Dziękuję :-)

:-)

Dziękuję :-)

dziękuję

Wreszcie coś ekstra dla chłopców!!! I nie tylko. Czekałam na takiego Autora jak Pan!

:)

Cieszę się i dziękuję za tę miłą i zaszczytną opinię, pozdrawiam serdecznie :)

Piękna !!!

Bardzo mądra i piękna bajka! Gratuluje dziecięcej czyli wspaniałej wyobraźni! Zarówno ja, jak i moj 4- letni synek jesteśmy zachwyceni!

:)

Cieszę się, że się podobała :) Dziękuję i serdecznie pozdrawiam :)

;)

Czyli na tyle ciekawa, że szybko wciągała w sen ;-) Dziękuję, pozdrówka :-)

Piękna bajka

Jestem zachwycona , synek 2 lata słuchał z zainteresowaniem i powtarzał słowa. Jak będzie większy przeczytam mu ja jeszcze raz. Wtedy będziemy razem przezywać ta wspaniała przygodę

:)

Cieszę się i dziękuję :)

:)

Dziękuję, pozdrawiam :)

:)

Dziękuję, zapraszam do czytania innych bajek :)

Bez urazy Panie Piotrze, ale

Bez urazy Panie Piotrze, ale Planeta Bajek jest ponad wszystkie inne :) Bardzo dziękuję, od tygodni codziennie czytam ją córce na dobranoc :)

Super

Bajka, która porusza wyobraźnię nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Jako rodzic sam byłem ciekaw końca :) Gratuluję autorowi!

:)

Dziękuję bardzo :)

ESENCJA

Kwintesencją bajki. Piękne niedługie opisy, przy których dzieci się nie nudzą. Idea , przebieg zdarzeń i koncepcje "pokazanych" planet - wszystko w punkt. Nie mogliśmy się odczekać wieczoru, co oznaczało kolejny rozdział. Dziękuję i pozdrawiam.

:)

Dziękuję za bardzo pochlebną opinię, cieszę się, że bajka się podobała, pozdrawiam :)

Świetna

Syn nie mógł się doczekać kolejnych rozdziałów. Polecam. Jest świetna.

:)

Dziękuję bardzo :)

;)

Więc chyba ciekawa ;)

Dodaj komentarz